Wynajem auta dostawczego a środowisko – jakie są korzyści dla ekologii?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że korzystanie z wypożyczalni pojazdów nie ma za wiele wspólnego z ochroną środowiska. Przecież wciąż bardzo niewiele z nich oferuje samochody elektryczne, a eksploatacja dostawczaków wyposażonych w silnik Diesla lub benzynowy raczej nie przyczyni się do redukcji emisji CO2. Okazuje się jednak, że takie myślenie jest błędne i wynajem auta dostawczego może mieć znaczący wpływ na ekologię. Jak to możliwe? O tym dowiesz się z naszego artykułu – koniecznie przeczytaj, jeśli tylko interesuje Cię zrównoważony transport.

Wynajem auta dostawczego a ekologia – najważniejsze korzyści dla środowiska

Przedsiębiorca nie musi bowiem martwić się regularnym serwisowaniem auta, zakupem ubezpieczenia, sezonową wymianą opon i innymi kwestiami spędzającymi sen z powiek zarządcom firmowej floty transportowej. Trzeba jedynie pamiętać o regularnym tankowaniu pojazdu, eksploatowaniu go zgodnie z przeznaczeniem i kilku pomniejszych sprawach. Do czego zatem tak właściwie ogranicza się dbanie o samochód dostawczy z wypożyczalni? Opowiadamy o tym w dzisiejszym artykule – przeczytaj, a wynajem na pewno już niczym Cię nie zaskoczy!

W temacie „wynajem aut dostawczych a ekologia” pojawia się jednak o wiele więcej interesujących wątków. Dzięki usługom wypożyczalni możliwa jest bowiem wydatna redukcja CO2 także w przedsiębiorstwach logistycznych. Wynika to choćby z możliwości elastycznego dopasowywania floty transportowej do aktualnych zleceń. Przykład? Przedsiębiorca podpisujący nową umowę na regularny przewóz określonej ilości towaru przez np. 12 miesięcy może zdecydować się na wynajem mniejszego samochodu dostawczego o powierzchni ładunkowej ściśle dostosowanej do potrzeb tego zlecenia i oszczędzić na kosztach paliwa. Może też oczywiście wypożyczyć większe auto, aby za jednym razem obsłużyć kilku klientów, których siedziby leżą w niedalekiej odległości od siebie. Optymalizuje w ten sposób nie tylko swoje koszty operacyjne – korzysta też środowisko naturalne, bo konsekwencją rozsądnego planowania tras jest zauważalna redukcja emisji CO2.

Wypożyczalnia samochodów Ribas – sposób na bardziej zrównoważony transport

Czemu jeszcze wynajem aut dostawczych jest opłacalny zarówno z punktu widzenia biznesu, jak i ekologii? Odpowiedź jest prosta – jeżeli przedsiębiorca inwestuje we własną flotę transportową, oczekuje, że zakupione samochody będą mu służyć przez długie lata. W międzyczasie zmieniają się jednak normy emisji spalin i może się okazać, że pojazd, którego wcale nie planowaliśmy jeszcze wyłączać z codziennej eksploatacji, nie spełnia już aktualnych wymogów UE i nie wjedziemy nim do centrum miasta, aby rozładować towar. Korzystając z długoterminowego wynajmu aut dostawczych w wypożyczalni Ribas nie musisz się tym przejmować – wszystkie nasze pojazdy mają najwyżej 3 lata i spełniają nawet najbardziej rygorystyczne normy dotyczące ekologii.

Warto też podkreślić, że nowoczesne samochody zużywają po prostu mniej paliwa, gdyż wyposażone są w silniki ulepszone pod kątem technologicznym. Przekłada się to na redukcję emisji CO2, a w konsekwencji na bardziej zrównoważony transport i dodatkowe oszczędności dla klienta.

Pomoc w doborze ekologicznych rozwiązań transportowych

Zależy Ci na redukcji emisji CO2 w swojej firmie? Interesuje Cię wynajem auta dostawczego, którego użytkowanie będzie najkorzystniejsze zarówno dla Ciebie, jak i środowiska naturalnego? Skontaktuj się z pracownikami wypożyczalni Ribas, fachowo doradzimy Ci przy wyborze odpowiedniego pojazdu do realizacji codziennych zadań. Kwestie ekologii i zrównoważonego transportu są dla nas bardzo ważne – dlatego nasza flota składa się wyłącznie z samochodów renomowanych producentów wyposażone w nowoczesne układy oczyszczania spalin i technologie optymalizujące zużycie paliwa.